Автоматичні вимикачі EKOMAT E C O L I N E

Автоматичні вимикачі EKOMAT E C O L I N E

Автоматичні вимикачі  EKOMAT   E C O L I N E

Автоматичні вимикачі EKOMAT E C O L I N E

Поява нового продукту на ринку тягне за собою масу питань – чи є якісним цей пристрій? Яка його ступінь надійності? Чи безпечне його використання? Якою компанією ця продукція вироблена?  Чи варто купити продукт зараз або поки почекати?...

                                                     

Поява автоматичного вимикача серії ECOMAT створив небувалу зацікавленість і багато запитань, на які ми і відповімо.

Історія походження почалася в Англії. Найвідоміша інжинірингова компанія PROTEC (Великобританія) спроектувала серію вимикачів останнього покоління для Європейського ринку. В основу були закладені тенденції зростання Європейських норм (безсвинцева технологія покриття, низькі теплові втрати, не містять шкідливих речовин, полімери та ін.), Продукт повинен бути сучасним, високотехнологічним, а головне безвідмовним.

Для наближеного уявлення про автоматичний вимикач ECOMAT визначимо основні вимоги , а потім їх порівняємо.

 

Вага - показник, що визначає (якість використовуваних матеріалів, а також рівень виробничої економії на матеріалах) - економили на матеріалі чи ні. Зазвичай економлять з метою здешевлення на товщині стінок корпусу, товщині листових шин, тунельних клем, дугогасильних пластин. Вага "якісного" вимикача знаходиться в межах 115-125гр. Підробки та інші низької якісті вироби ледь досягають 100гр.

Клеми - повинні витримувати зусилля затягування 2,5 Н / м для забезпечення надійного контакту без подальшої деформації. Перевіряється просто: затягніть динамометром до потрібного зусилля, через хвилину відпустіть і затягніть ще раз - якщо затяжний гвинт провернувця далі, значить сталася деформація. Найменше ослаблення затягування призведе до іскріння, розігріву провідника, оплавлення ізоляції. Клема обов҆язково повинна бути анодована.

Контактна група - повинна забезпечити надійний контакт після спрацьовування від перевантаження і, як мінімум, роботу "головного вимикача" більше 5000 вм.-вим.

Рухомий і нерухомий контакти повинні бути мідними і посріблені. На нерухомому контакті наварена пластина з високим вмістом срібла (від 60%).

Випробування проводять під навантаженням при номінальному струмі АС1, 5000 включень - виключень. Після випробувань контактна група не повинна іскрити і розігрівати вимикач, що призводить до спрацьовування при номінальному навантаженні.

 

Дугогасильна камера - повинна забезпечити швидкісне гасіння дуги. Для своєчасного гасіння дуги мінімальна кількість пластин повинна бути більше десяти, товщиною в 0,5 мм. Абсолютно недопустима робота вимикача без дугогасильної камери або зі зменшеною кількістю пластин.

Фіксацію пластин в пакеті краще здійснювати просякнутим електротехнічним картоном. При затяжному горінні дуги, з картону виділяється вогнегасящий газ.

 

Біметалічна пластина - повинна гарантувати своєчасне відключення без зайвого розігріву кабелю і кабельних з'єднань. Установка положення пластин здійснюється регулювальним гвинтом в два цикли, з інтервалом в 30хв. на стендовому обладнанні. Якість матеріалу пластини визначає повторюваність вимірів при випробуванні.За вимогами при 2,55In час спрацьовування від 1 до 60с. Добре налагоджений захист повинен спрацьовувати від 20 до 40с, а повторюваність параметрів укладатися в 10%.

 

 Функція "швидкий звід"  є безперечною перевагою ECOMAT . Суть її полягає в тому, що навіть при плавному зводі контакт замикається миттєво, не допускаючи появи дуги, яка руйнує поверхню контактів, тим самим збільшуючи комутаційний ресурс вимикача на 20-25%.

 

Неухильне дотримання зазначених параметрів і факторів виробником як раз і визначає вибір споживача.

Відповідно до проведених випробувань в незалежній лабораторії можна стверджувати, що вимикач серії ECOMAT здатний здійснити комутацію більше 7000 вмикань-вимикань при номінальному струмі (19 років експлуатації по одному вмиканню-вимиканню в день).

 

Час відключення при перевантаженні 2,55In вкладається у діапазон від 23с до 37с  (випробувано 480 зразків). А повторюваність параметрів (істотно перевищує прийнятий стандарт) перевершила всі очікування - до 5%!

Зовнішній огляд тунельної клеми, контактної групи і дугогасильні камери удостоїв ці елементи оцінкою відмінно.

 

Але безумовно "продукт останньої генерації" повинен говорити про  інноваційність, про щось, чого немає в аналогічної продукції.

Почнемо з того, що мінімальна відключаюча здатність автомату-10кА. Але навіщо, адже в побутових колах при КЗ ледь буває 1кА? А автоматичні вимикачі найчастіше зустрічається на 4,5кА, 6кА. Перевагою  вимикачів з відключаючою здатністю в 10кА в тому, що ресурс в режимі багаторазових перевантажень 5-7 разів вище.

І в доповненні, відзначимо, що функціональність і технологічність доповнюється лаконічним дизайном, що відповідає останнім тенденціям (яскравий, легко читається інформативне маркування, рифлений корпус, індикатор стану, ручка взводу з тактильного матеріалу та ін.).

 

Найважливішим критерієм контролю якості є передпродажне тестування продукту. Всі вимикачі проходять 100% контроль якості по 4-м критеріям:

 робота теплового захисту

 робота електромагнітного захисту

 опір контактної групи

 контроль маркування і збирання в корпусі

Тільки при позитивному проходженні всіх чотирьох тестів вимикач  надходить у продаж.

Тепер з гідністю можна оголосити про 3-річну гарантію на все обладнання лінійки ECOMAT!

У доповненні всього дуже важливо відзначити цінову політику для українського ринку. З огляду на тенденції зростання попиту на будь-яке європейське обладнання, багато компаній розміщують виробництва на сході, для зниження собівартості. Це дало можливість нам отримати продукт на 25-30% нижче за європейські аналоги з аналогічними параметрами і якістю.

Виходячі з вищевказаного можна відзначити - вимикачі серії ECOMAT є безкомпромісною пропозицією, орієнтовану на українського інсталятора,який вимагає бездоганну якость, але за українськими цінами.